LUKÁŠ A DANA 2017

Video z jedné netradiční svatby

Play Video

Jakkoliv je to na divoký západ daleko, skautům od Čáslavi to nebránilo stylizovat svatební den v country stylu. Klobouky, kostkované košile, kožené boty a dokonce i střelné zbraně, to vše působivě dotvářelo atmosféru statečeku Lossenland. Video vzniklo pro kamarády bez nároku na honorář. 

Co je tedy na natáčení svatby náročné? Tak především jsou to vysoká očekávání a neopakovatelnost momentu. Pokud u mnohem větších projektů zadavatel nechá např. výrobní proces několikrát opakovat, jen aby z toho byl perfektní záběr, tady máte jen jeden pokus. A jen si zkuste promarnit novomanželské políbení, rozbíjení talíře nebo první tanec!  To si můžete rovnou podepsat trest smrti. Horda příbuzných, tetiček a dalších svatebčanů si vás najdou a pověsí na nejbližším stromě. Vymlouvání se na to, že vám oddávající vlezl do záběru nebo že vám při dlouhém čekání na nevěstu klekla baterka, nepomohou. Právě proto je záhodno se na svatbu řádně připravit. Udělat si obhlídky, mít přesný rozpis dne po minutách, mít náhradní techniku včetně několika záložních baterií a ty nejdůležitější body programu natáčet na více kamer. Jeden kameraman tedy na standardní svatbu nestačí, byť to v tomto případě tak muselo být. 

Základem je vždy domluva s budoucími novomanžely, co si od videa slibují a co v něm nesmí chybět. Jakou hudbu mají rádi a jak bude celý den probíhat. Jak jsem již napsal, není lehké vše ohlídat. Připočítejte k tomu také fakt, že den začíná v brzkých ranních hodinách líčením nevěsty a končí v pozdních nočních hodinách. Střih svatebního videa mám ale velmi rád. Materiálu je většinou natočeného dost a pracovat se záběry, kde jsou krásně oblečení a pozitivně naladění lidé je příjemná práce. Když tomu dodáte dostatečně atmosférickou hudbu, věřte, že nevěsta bude dojetím opět plakat jako v den D.

KAMERA

EDIT

PRODUKCE