Joker films jsem hlavně já - Michal - a tohle je můj příběh:

První foťák jsem držel v rukou již na základní škole. Byl to dnes již kultovní aparát ruské výroby CMEHA 8M. Legendární byl především v tom, že se na něj nedalo moc fotit. Později jsem přešel na Minoltu X-700, což byl již vynikající japonský přístroj. Fotografoval jsem hlavně koncerty a v temné komoře vytvořené v kuchyni jsem trávil dlouhé noci. Vysoká škola a studium na Fakultě sociálních studií (obor Mediální studia a žurnalistika) mě již zastihla se značkou Canon. V rámci studia jsem absolvoval stáž v České Televizi. Mojí diplomovou prací byl dokument Amber o sociálním zařízení pro mladistvé, který jsem natáčel v britském Devonu.

Po absolvování studia jsem vyrazil do světa. Mým domovem mi byly dočasně Austrálie, Nový Zéland, USA, Kanada a Střední Amerika. O cestování po Austrálii jsem natočil dokument Anticlockwise Down Under. V zahraničí jsem se živil rukama i hlavou. Vyzkoušel jsem si opravdu pestrou řadu profesí, dělal jsem na stavbách, v rádiu SBS, v lyžařské půjčovně, jako šofér milionářské rodiny nebo třeba natěrač. Dopisoval jsem pro časopis Koktejl, hledal zlato nebo dělal color grading pro nezávislou filmovou produkci. Každá práce mě někam posunula, v každé jsem se naučil něco nového. O sobě, i o světě.

Po návratu do Česka jsem začal pracovat jako asistent režiséra, později jako hlavní režisér ve společnosti HP Media. Na kontě mám několik desítek pořadů z oblasti motoristických sportů pro kanál Nova Sport a Sport 5 natáčených kromě Česka také na okruzích v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku a Maďarsku. Od roku 2013 pracuji jako odborník na hudební copyright v České Televizi, tam jsem také zastával pozici režiséra pořadu AZ kvíz Junior na Déčku. Pro společenský pořad Gejzír příležitostně pracuji jako kameraman. Na letní škole pro mezinárodní studenty European Summer School ve Splitu a v Praze jsem v minulosti působil jako lektor anglického kurzu Videomaking and postproduction. 

Od roku 2013 jsem začal natáčet na své vlastní triko, nejprve pod hlavičkou Rapshaque Entertainment, později přejmenované na Joker Films. Natáčím s kamerou Sony a7iii, mezi další značky používaného vybavení patří světla Aputure, stativy Manfrotto, slidery Konova a stabilizátory Zhyiun. Zvuk řeším technikou Sennheiser a Zoom. Většinou pracuji jako one-man-show, což mi dává vysokou flexibilitu a konkurenceschopnost. Když je ale potřeba, do výrobního štábu najímám další profesionály se kterými dlouhodobě spolupracuji: kameramany, piloty dronů, scénáristy, režiséry, animátory nebo komentátory.

Jako všechno v životě, i tohle dělám naplno.